Blog

bardzo wiele interesujących artykułów tematycznych

Posted by admin | Czerwiec - 16 - 2016 | Komentowanie nie jest możliwe

Choć Unia Europejska jest teraz w kryzysie gospodarczym, to jednakże wcale nie jest powiedziane, że w dalszym ciągu nie jest silną organizacją. W końcu skupiła wokoło siebie wiele bogatych krajów. W dalszym ciągu UE jest federacją niezmiernie bogatych krajów.
Oczywiście nie wszystkie z nich są naprawdę bogate, lecz w porównaniu z choćby większości krajów w Azji, to i tak UE to wielka potęga. I chociaż ostatnimi czasy niezbyt szybko się rozwija, a przynajmniej w porównaniu z chociażby Brazylią, to musimy zwrócić uwagę, że to w dalszym ciągu Chiny gonią nasz kontynent. Chociaż oczywiście nie jest powiedziane, iż UE to idealna organizacja. Moim zdaniem Unia Europejska to doskonały pomysł – nawet po złączeniu i tak jesteśmy mniejsi, niż Indie bądź Chiny, więc tylko jako zwarta organizacja jakoś się liczymy.
Jednak bardzo dużym minusem tej organizacji jest po prostu to, że jest za mocno zbiurokratyzowana. Dzięki właśnie biurokracji, Chiny oraz inne potęgi – albo aspirujące do ich miana, dużo szybciej nas doganiają. To źle, bo przecież w interesie Europy jest to by UE ciągle była potęgą. I oczywiście pewnie tak będzie, ale trudno powiedzieć czy przykładowo problem dot. bezrobocia, a zwłaszcza wśród młodych ludzi, bardzo szybko zostanie zażegnany. Być może Europę czeka los choćby Włoch, a więc niby bogatego kraju, który jednakże ma bardzo duże problemy? Trudno jednoznacznie rzec…
Frazy kluczowe: Nauka i Szkoła, Edukacja i informacje, Nauka, Nauka i Informacje.

Polecamy także:

Comments are closed.